KURUMSAL
ZİNTAŞ'a Dair

ZİNTAŞ 70’lerin sonunda küresel marka olma vizyonu ile kurulmuş yüksek teknolojinin gücüne ve sürekli gelişime inancı ile günümüzde 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan uluslararası bir firmadır. Günümüzde 25.000 m2 açık, 10.000 m2 kapalı alanı ve ileri teknoloji 125 makine istasyonu ile ZİNTAŞ maden zincirleri ile konveyörlü taşıma sistemleri ve kömür pullukları için zincirler, kaldırma ve taşıma amaçlı Grade 100’e kadar yüksek dayanımlı ve alaşımlı zincirler, lokmalı ve lokmasız gemi zincirleri, tarım sektörü için kalibre edilmiş yüksek alaşımlı sıyırıcı zincirler, çimento sanayi için özel olarak tasarlanmış yüksek sıcaklık ve yüksek aşınma mukavemetli zincirler, ormancılık sektörü için özel tasarlanmış zincirler, patinaj zincirleri, lastik koruyucu zincirler, transmisyon zincirleri ve zincir aksesuarları üretimi ve satışını gerçekleştirmektedir.

ZİNTAŞ ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Sertifikasyonunu 1996 yılında alarak Türkiye’de bu belgeye sahip olan ilk zincir üreticisi konumuna gelmiştir.

ZİNTAŞ 35 yıllık tecrübe, güvenilirlik, geniş ürün yelpazesi ve gelişen üretim teknolojileri ile yüksek kaliteli ürün ve hizmetleri garantisi altına alır.


ZİNTAŞ, müşteri memnuniyeti prensibine dayalı, çevre dostu üretim teknolojileri ve geri dönüşümlü hammadde ve ürünleri ile kalite hedeflerinin bilincinde hareket etmektedir.

ZİNTAŞ başarılı, dinamik ve esnek çalışanları ile müşterilerine 35 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Kurum kültürümüzün bir yansıması olarak herbir çalışanımız kendisini tüm sistemin en güçlü halkası olmaya ve bu sorumluluğun önceliği ile çalışmaya adamıştır.